شبیه ساز پرواز

هرگونه سوال و اطلاعات بیشتر لطفا از طریق تلگرام با آی دی :

اینجا

یا تماس با شماره :

۰۹۳۵۱۳۴۷۴۷۴

شما میتوانید از طریق کامپیوتر شخصی خود و یک عدد جوی استیک یا دسته خلبانی لذت پرواز را تجربه کنید !

در خصوص نرم افزار شبیه سازی پرواز شما سه انتخاب اصلی پیش رو خواهید داشت :

۱- شبیه ساز پرواز ایکس FSX

۲-شبیه ساز پرواز پری پیر تری دی P3D

۳-شبیه ساز پرواز ایکس پلین X-plane

هر کدام از این شبیه ساز ها مزایا و معایبی دارند، تیم تخصصی شبیه سازی سایت شما را برای یک انتخاب مناسبتر راهنمایی میکند :

شبیه ساز پرواز ایکس FSX

نسخه گلد یا طلایی شبیه ساز پرواز مایکروسافت فلایت سیمولاتور ایکس یا FSX مربوط به سال ۲۰۰۶ است. این شبیه ساز محبوب اکنون قدیمی محسوب میشود، و گاهی در شناخت و استفاده از منابع کامپیوتر و سخت افزار های امروزی دچار کاستی هایست، که منجر به ارور و خطاهای مختلف میشود. برای رسیدن به یک شبیه ساز ایکس خوب و حتی المقدور بدون ایراد، باید این نرم افزار توسط متخصصی این امر دستکاری یا تویک شود. همچنین محیط شبیه ساز در شب چندان چنگی به دل نمیزند. اما  از جمله مزایای این شبیه ساز این است که چون قدیمی تر است نرم افزار های جانبی ، اد آن یا اضافه شونده های بیشتری دارد، کار با این شبیه ساز در مقایسه با سایر شبیه ساز ها راحت تر است.

نکاتی کلی

بطور کلی برای تجربه یک محیط واقعی تر با شبیه ساز های پرواز، نیاز هست که علاوه بر نرم افزار اصلی خود شبیه ساز ، کاربر از نرم افزار های اضافه شونده متعددی استفاده کند، برای مثال هواپیماهایی که با خود شبیه ساز عرضه میشوند چندان با کیفیت نیستند، چه از نظر گرافیکی و چه از نظر رفتار پروازی، در عوض شما میتوانید تقریبا هر تایپ یا هواپیمایی را بصورت جداگانه و در واقع نسخه ی حرفه ای آنرا تهیه کنید.

این قضیه برای فرودگاه های نیز صدق میکند و حتی پر رنگ تر است !

فرودگاه های خود شبیه ساز همگی بسیار ساده، مقدماتی، به لحاظ گرافیکی ضعیف بوده و اصلا دقیق نیستند. بهتر است که کاربرد نسخه حرفه ای فروگاه مد نظر خود را تهیه و به شبیه ساز اضافه کند.

همچنین برخی نرم افزار های کاربردی یا یوتیلیتی هستند که تاثر کلی برا فضای شبیه ساز دارند، مثلا رکس، یا مثلا ایزد داک کمرا که تکان های دوربین را در محیط سیمولاتور شبیه سازی میکند، یا مثلا نرم افزاری که خودروی مارشالر را سر تاکسی وی به استقبال شما می اورد تا شما را به گیت راهنمایی کند و …

معمولا یک سیمر کار حرفه ای شاید از ۵۰ نرم افزار علاوه بر شبیه ساز اصلی خود استفاده کند ! وگاهی بیشتر…

شبیه ساز به سخت افزار قوی نیاز دارد پردازشگرهای کورآی ناین core i9 و رم های ۱۶ یا ۳۲ گیگابیت و کارت گرافیک های بالای ده میلیون تومانی، حتی یک کیس کامپیوتر ۵۰ میلیون تومانی هم عطش شبیه ساز را نمیتواند بصورت کامل برطرف کند !

بدیهیست زمانی که کاربر چنین سخت افزاری را در اختیار نداشته باشد باید به قدر سخت افزارش از شبیه ساز توقع محیطی واقعی و یا رئال را داشته باشد. چرا که اگر تنظیمات گرافیکی خود را روی لول های بالا قرار دهد تصویر رانی نخواهد داشت ، اصطلاحا فریم ریت بسیار پایینی میگریدو هرچه از فریم ریت ۳۰ پایین تر بیاید طبیعتا دنیای شبیه ساز جذابیت و  واقعی بودن خودرا نیز از دست میدهد

شبیه ساز پری پیر تری دی نسخه چهار و بالاتر P3D4

از دید تیم سایت، نسخه ۴ و نیم پری پیر تری دی محصول لاکهید مارتین بهترین شبیه سازیست که یک علاقمند میتواند با ان کار خود را با دنیای سیمولاتور های پرواز آغاز کند. این شبیه ساز پرواز در واقع نسخه بهبود و ارتقا یافته همان شبیه ساز ایکس است، که نواقصش تا حدودی برطرف شده و ویژگی های جدیدی نیز به آن افزوده شده :  مثلا ای چی آد لایتینگ….یا سازگاری با دایرکت ایکس ۱۱ و یا سازگاری با عینک واقعیت مجازی. همچنین اضافه شونده ها اعم ازهاپیما ها مناظر و فرودگاه ها نیز به وفور برای این شبیه ساز قابل تهیه است. در ادامه ویدئو ایی از لندینگ یک هواپیما سبک را در محیط شبیه ساز پری پیر قرار دادیم…

توجه فرمائید که این ویدئو حاصل محیط پیش فرض شبیه ساز نیست، بلکه نسخه ای تویک شده یا ارتقا یافته هست.

شبیه ساز پرواز ایکس پلین X-plane

جدیدترین نسخه این شبیه ساز قدر، نسخه ۱۱٫۳۵ است.


ویدئویی از نسخه تویک شده ی شبیه ساز ایکس پلین یازده :

کیس های تخصصی شبیه ساز پرواز

کیس تخصصی

وبسایت آی آر اویتور از سال ۱۳۸۷ در زمینه بهینه سازی شبیه سازهای پرواز فعالیت حرفه ای دارد. برای این منظور تیم تخصصی شبیه سازی پرواز کیس های کامپیوتر تخصصی را عرضه میکنند که منحصرا برای شبیه ساز پرواز انتخاب و اسمبل شده اند. علاوه بر انتخاب سخت افزار ایده آل و سازگار با شبیه ساز پرواز، مزیت اصلی کیس های تخصصی در بهینه سازی نرم افزاریست که بروی آنها صورت میگیرد (تویک). Tweak های صورت گرفته بروی این کیس ها نهایت کیفیت و رئالیسم را برای کاربر به ارمغان می آورد. تصاویری از شبیه ساز پرواز (خروجی کیسهای تخصصی) :

تویک شبیه ساز پروازتویک پرشیاجهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره سایت (ترجیحا از طریق تلگرام) تماس حاصل فرمائید :
۰۹۳۵۱۳۴۷۴۷۴

ویدئو نسخه بهینه شده شبیه ساز پرواز ایکس پلین یازده :